top of page

Foto: Seminár s Michaelom Dasoulom bol jednoducho skvelý.

Začiatok februára sa v našom klube niesol v znamení príprav na blížiaci sa seminár kumite s belgickým reprezentantom Michaelom Dasoulom. Dalo sa tušiť, že sa bude jednať o výnimočnú akciu, nakoľko "Mika", ako ho všetci familiárne volajú, má skutočne výnimočný "background". Je odchovancom majstra sveta, Juniora Lefevra. Mika je 15-násobný majster Belgicka, 7x medailista z WKF Karate 1 Premier league a svetová jednotka z roku 2018. Michael je vynikajúci zápasník a o svoje poznatky a skúsenosti sa prišiel podeliť aj k nám do Žiliny.


Táto akcia však pre City Sport Club Žilina bola výnimočná aj z iného dôvodu. Bola to úplne prvá nami organizovaná akcia. Bola to nová skúsenosť, ku ktorej sme pristupovali s pokorou, pretože sme netušili, čo od nej očakávať. Napokon to všetko dopadlo nad očakávania. Na seminár si našla cestu viac než stovka cvičencov a trénerov z rôznych klubov celého Slovenska. Pre nás to bola veľká česť a zároveň záväzok vytvoriť pre všetkých čo najpríjemnejšie prostredie.A veríme, že sa nám to aj podarilo. "Mika" predviedol neskutočný trénerský výkon. Počas tréningov ho tlmočnícky výdatne podporoval náš tréner René Adler, ktorý s ním v Belgicku niekoľko rokov spolupracoval. Vďaka rozdeleniu cvičencov na dve skupiny (do 15 a nad 15 rokov) sa celkový čas tréningov natiahol až na takmer 15 hodín a to sa už nedá nazvať inak než tréningový maratón. Témami jednotlivých tréningov boli techniky úderov, kopov, obrana, vzdialenosť či taktika a skutočne majstrovské predvedenie všetkých cvičení v podaní Michaela bolo doslova pastvou pre oči. Seminár sme napokon zakončili v nedeľu podvečer tréningovým blokom plným sparingov. Ten prebehol pod vedením nášho trénera Jána Novosada, keďže "Mika" v tom čase už uháňal na letisko, aby stihol let späť domov.


Bol to víkend plný zážitkov, nových poznatkov, zábavy a dobrej nálady. Veľmi nás teší, že sme mohli byť ako organizátori pri tom a ešte viac nás teší návšteva každého jedného účastníka semináru.


Všetkým, ktorí sa pričinili o zabezpečenie organizácie tejto akcie srdečne ďakujeme a veríme, že to bude mať aj ďalšie pokračovanie.
114 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page