top of page

Ing. Ján Novosad

Reprezentačný tréner SR (2015-2023)

Tréner 2. kv. stupňa FTVŠ UK

Certifikovaný mentálny kouč ICF

Certifikovaný kouč WKF

Skúšobný komisár II. B

Stupeň tech. vyspelosti 3. Dan

Súťažné úspechy:

- 3. miesto Európsky Pohár

- 3. miesto Európsky Pohár Univerzít

- 2x víťaz Slovenského pohára

- niekoľkonásobný medailista MSR

  • Facebook
  • Instagram

Môj príbeh?

Karate je šport, ktorému som sa začal venovať ešte ako dieťa počas ZŠ. Ako mnohých iných aj mňa k tomuto športu priviedli filmy o bojových umeniach, ku ktorým som sa v tom čase dostal. Navyše vzťah k bojovým umeniam sme mali v rodine pozitívny, keďže môj otec sa venoval Judo. Dá sa povedať, že mojim vstupom do telocvične sa začala  nová životná etapa. 

Nadšenie a zapálenie pre tréning začali onedlho prinášať svoje ovocie. Úspešne som absolvoval prvé páskovania (skúšky technickej vyspelosti) a absolvoval svoj prvý súťažný štart. To bol moment, ktorý obrátil celý môj život úplne naruby a vášeň pre tento šport posunul ešte o mnoho ďalej. Objavil som svoje športové vzory, začal ich napodobňovať v tréningu a postupne sa v mojej vitrínke začalo objavovať viac a viac trofeji. Absolvoval som množstvo turnajov doma aj v zahraničí, zaznamenal mnohé víťazstva, ale aj pády a hoci som si to vtedy možno neuvedomoval, všetko to znamenalo zisk tých najcennejších skúsenosti.

Po konci súťažnej kariéry a niekoľkoročnej pauzy od karate, som sa však pri tomto športe ocitol späť, teraz už ako tréner. A tu možno hovoriť o mojom ďalšom životnom míľniku. Pomáhať svojim zverencom dosahovať vytúžené méty, vychovávať z nich nie len úspešných športovcov, ale aj hodnotných ľudí, sa stalo niečím, čo považujem za svoje životné poslanie. Počas takmer 13 rokov v pozícii hlavného trénera v Karate Klube AC UNIZA Žilina, získali moji zverenci neuveriteľných 33 titulov majstra SR. Dominovali na mnohých turnajoch doma aj v zahraničí, zaznamenali 2 semifinálové účasti na ME a do Žiliny sme priviezli premiérovú medailu zo svetového pohára. Dostalo sa mi pocty pôsobiť aj pri slovenskej reprezentácii, kde som mal tu česť stáť ako kouč pri zisku titulu majstra Európy a viacerých ďalších medailových umiestnení našich pretekárov z ME, MS a svetových pohárov.

 

Toto všetko znamenalo úžasné zážitky a skúsenosti v živote športovcov samotných, no v neposlednom rade aj spokojnosť rodičov a blízkych. Úspešní pretekári sa taktiež stávajú vzormi pre svojich rovesníkov a významne tak pomáhajú zlepšovať životný štýl celej spoločnosti. 

Roky týchto úžasných skúseností, vzdelávania sa a diskusii s najlepšími športovými odborníkmi po celom svete sa postupne pretavili vo vznik mnohých jedinečných a inovatívnych myšlienok. A práve pre ich realizáciu vzniká projekt CITY SPORT CLUB ŽILNA. 

Kontakt

+421 914 291 162

bottom of page